Ödeme ve Teslimat
Teslim süresi
Sitemizden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir.

- Döviz kurları nasıl hesaplanıyor?
Mağazalarımızda ve sitemizde döviz üzerinden satılan ürünlerin YTL karşılıklarını günlük Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanır. www.tcmb.gov.trsitesinden bu kurlar görülebilir.

- İstediğim ürün hatalı geldi ne yapmam gerekiyor?
Çok nadir de olsa bu tür hatalar olabilir. Eğer sipariş verdiğiniz ürün dışında bir ürün size gönderildiyse ürünleri kullanmadan ve ambalajlarını bozmadan size gelen tüm evraklarla birlikte bize ödemeli olarak geri kargolayınız. Kargolamadan önce bizi aramanız işlemi hızlandıracaktır. .

- Alışverişle İlgili Genel Konular
1. trekkingburada.com Mağazasında ve internet sitesinde Türkiye Cumhuriyetinin tüketici kanununda yazan şartlara uygun hizmet verilmektedir.2. trekkingburada.com dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.
3. KDV oranları kitaplarda %8, dergilerde %1, diğer ürünlerde %18 oranındadır.
4. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından trekkingburada.com sorumlu değildir.
5.trekkingburada.com , sipariş edilen ürünlerin tamamının temininden sorumlu değildir. Tamamı temin edilemeyen paketlerde durum müşteriye bildirilir ve uygun seçenekler sunulur.

Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği şirketimiz tarafından Kredi Kartları Sahtekarlığı (Fraud) 'na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.
Sertifikalı online alışveriş sitelerimiz, en yaygın bankalara ait online ödeme altyapılarına sahip Sanal POS'lar kullanmaktadır.
Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.
DMS Spor MalzemeleriTur. Dan. San Tic. Ltd. Şti ait tüm online alışveriş sitelerimizde firmamıza ait tüm bilgiler ve firma yerini belirten adres açık olarak belirtilmiştir. (Bkz: "iletişim" sayfası)

DİĞER HUSUSLAR:
Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.
Borçlunun temerrüde düşmesi halinde, Borçlu borcun gecikmeli ifasından dolayı alacaklının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI veya ALICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır

Mağazamızdan